Tu-154M Balkan 1/39

ЖП и Стендов Моделизъм / Trains and static scale Models
Post Reply
fokke

Tu-154M Balkan 1/39

Unread post by fokke » Fri Jan 06, 2017 9:18 am

Здравейте
От много години , да не кажа от детството ми мечтая за рекламен макет на самолет на БГА Балкан, като тия в билетните центрове от миналото.

Спрях се на този мащаб поради две основни причини , едната е че ми попадна оригинален рекламен модел на Боинг 767-200 в мащаб 1/39 с размах на крилете 120см , мащаба е е удобен за изработване , което е и втората причина да направя и Туполевия в този мащаб.

Принципно се занимавам и изработвам военни модели самолети в големи мащаби като 1/5 и 1/4 , а в момента разработвам и 1/3 ФВ 190 А8 и имам възможността , достъпа и познанията да си нарежа сам модела на ТУ . Тази е причината и да го направя в Корел и да го резна с голяма точност в мащаба и пропорциите.

Ето няколко снимки като начало, модела го събрах за около 30 минути до това му състояние. Идеята е да построя целия скелет, да напълня всичко с пяна , да се оформи по контура и да се облече със смола и стъклен плат, след това кит и бои.

Това е на теория, но практиката винаги се оказва по-различна и това е причината да пусна тема тук с която да потърся вашата помощ при изработката в последствие на декалите в мащаба и съвети за детайлировката, която смятам да е на ниво рекламен макет , тоест леееко стилизирана повърхност

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Румен Чакъров

dian_avi

Re: Tu-154M Balkan 1/39

Unread post by dian_avi » Mon Feb 13, 2017 7:39 pm

Привет Румба!

Темата ми е любима и болна в същото време. 12 години съм работил по тези самолети, а и около 40 модела на Ту-154 (съвместно с приятели) сме направили в мащаб 1:72 и 1:100. Е толкова голям като твоя не сме ;-), но ти принципно си падаш по по-едрите мащаби. Ще се опитам да ти помогна с каквото мога и ще се радвам да го доведеш до завършен вид. Имам предвид конкретни технологии, но трябва да ги обсъдим по-подробно.
Колкото до оцветяването- не се безпокой. Имам разработени декали още от времето, когато самолетите летяха в този вид. А и снимки- дал господ.
Успех в начинанието. Ще звънна да се чуем, когато съм в България

Диан Донев

fokke

Re: Tu-154M Balkan 1/39

Unread post by fokke » Mon Feb 13, 2017 8:10 pm

Много ти благодаря , Правя го в този мащаб , защото имам друг самолет на Балкан в този мащаб , Боинг 767 200 Преслав , модела е на етап кит в момента и вероятно ще му направя матрица на тялото и крилата в този мащаб .

За декалите , да това ми е проблема, самото оцветяване, имам къде да ги нарежа от лепенка на лазер много фино , но ги нямам като картинка
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Румен Чакъров

Post Reply